Ghana (stručná historie států): Vladimír Klíma

Sleva! Ghana (stručná historie států): Vladimír Klíma

80-7277-156-6

Nové

Skladem

105 Kč

-25%

140 Kč

Dějiny Ghany, dříve příznačně nazývané Evropany Zlaté pobřeží, autor poutavě popsal od středověku, přes první kontakty portugalských mořeplavců a následnou kolonizaci včetně střetu evropských mocností, z něhož vyšli jako vítězi Britové, až po vývoj v zemi ve 20. století.

K pohledu do minulosti této vzdálené země vybízí již samotný ghanský státní znak - dvě rozkřídlené orlice podpírající čtvrcený erb. V polích erbu vidíme zkřížené zbraně, symbol mořského pobřeží, obrys hradu, který tam stojí, a strom s rovným kmenem. Nad erbem je posazena černá pěticípá hvězda a pod ním je na stuze uvedeno heslo se dvěma klíčovými pojmy: SVOBODA a SPRAVEDLNOST, které ve zkratce postihují to, co obyvatelům v minulosti chybělo a co nejvíce potřebují i napříště.

Ghana získala nezávislost jako první subsaharský stát, daní však byl autoritativní režim, střídání civilních a vojenských vlád i ekonomické potíže.

Součástí stručné historie tohoto státu je též kapitola o česko-ghanských vztazích, základní informace pro české turisty, jazyková první pomoc i encyklopedické heslo.

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: