Indie (stručná historie států): Jan Filipský

Sleva! Indie (stručná historie států): Jan Filipský

978-80-7277-381-7

Nové

Skladem

143 Kč

-25%

190 Kč

Svazek z pera našeho předního indologa (mj. autora Encyklopedie indické mytologie) podává přehledný obraz Indie jakožto svébytného civilizačního okruhu zahrnujícího celý jihoasijský subkontinent i jako politického útvaru – Indické republiky, jež spolu s Pákistánem 15. 8. 2007 dovršila šedesát let nezávislého vývoje.

Jméno Indie se vžilo jako zkrácený název poloostrova Přední Indie, geografického útvaru téměř kontinentálních rozměrů, nazývaného pro svou rozlohu a relativní uzavřenost indický či jihoasijský subkontinent. Rozdělení Britské Indie a vznik Pákistánu, založeného na myšlence svébytného muslimského národa, zproblematizovalo používání názvů "Indie" a "indický" k označení kultur, historických krajů a státních útvarů předcházejících novodobému politickému dělení jižní Asie.

Někteří pákistánští historici proto označují subkontinent souhrnným názvem Hind-Pákistán, aby naznačili, že se vždy rozpadal na dva odlišné civilizační cleky, jež s příchodem nezávislosti získaly možnost samostatného rozvoje.

Jan Filipský v knize popisuje dějiny Indie od pravěku až po současnost. Vedle zájemců o dějiny příručku ocení nezasvěcení návštěvníci, jimž může odborně fundovaný výklad místních reálií ušetřit „kulturní šok“.

Napsat recenzi

Indie (stručná historie států): Jan Filipský

Indie (stručná historie států): Jan Filipský

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: