Tibet (stručná historie států): Josef Kolmaš

Sleva! Tibet (stručná historie států): Josef Kolmaš

978-80-7277-483-8

Nové

Skladem

143 Kč

-25%

190 Kč

Autor nás zasvěceně provází dějinami od nejstarších dob a legend až po současnost.

Stále ještě pro většinu z nás tajemná vysokohorská země se starobylými kláštery, jejíž tradiční obyvatelé už po desetiletí čelí čínské okupaci jak doma, tak v čele s XIII. dalajlámou také v exilu, a především snaze Číňanů překreslit její etnickou i duchovní podobu.

Autor, světově uznávaný tibetolog prof. Josef Kolmaš (z jeho pera v Libri vyšly Malá encyklopedie tibetského náboženství a mytologie a Slovník tibetské literatury) nás zasvěceně provází dějinami od nejstarších dob a legend až po současnost.

Odpovídající pozornost vedle politických událostí věnuje rovněž duchovním dějinám Tibetu, jednotlivým sektám, jejich rozdílům, ale i společným rysům tibetského buddhismu, jemuž se často říká lamaismus a který ovlivnil i národy a státy za jeho hranicemi, zejména Mongolsko. Neopomíjí také poznávání ojedinělé země a kultury okolním světem, především Evropany, včetně zrodu vědeckého oboru – tibetologie.

Vedle vlastního textu kniha přináší přehledné encyklopedické heslo, tabulky světských i „církevních“ představitelů, chronologický přehled hlavních událostí a doporučenou literaturu k tématu.

Zájemcům o tuto oblast Asie – vedle obsáhlých Dějin Číny, Tibetu a Taiwanu v datech – nabízí ediční řada Stručná historie států také další svazky: BhútánNepálIndii, BangladéšPákistán a Afghánistán.

Napsat recenzi

Tibet (stručná historie států): Josef Kolmaš

Tibet (stručná historie států): Josef Kolmaš

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: