Slovník spisovatelů Latinské Ameriky: Eduard Hodoušek a kolektiv

80-85983-10-9

Nové

Titul již není na skladě.

225 Kč

Také slovník spisovatelů zeměpisně vzdálené, ale mnohému českému čtenáři díky popularitě jmen jako Borges, Gabriel García Marquéz, ale i Pablo Neruda a řadě kubánských "prokletých autorů" dnes populární a blízké oblasti vychází u nás poprvé a s výjimkou španělsky mluvících zemí nemá svým záběrem obdoby ani v zahraničí.

Po úvodních statích zasvěcených vývoji jednotlivých literatur psaných ve španělštině, portugalštině (resp. brazilštině), ale i francouzštině a nizozemštině a rovněž původní (nativní) indiánské literatuře pak vlastní slovník obsahuje na 1 200 hesel zasvěcených jednotlivým autorům, ale také významným literárním skupinám, časopisům a podobně.

Slovník, vytvořený kolektivem autorů pod vedením E. Hodouška, zachycuje prozaiky, básníky, dramatiky, publicisty, literární kritiky i esejisty.

Připojeny jsou i abecední seznamy autorů podle jednotlivých zemích (zachycena je i literatura tzv. Chicanos, tj. španělsky mluvících a píšících obyvatel Spojených států), výslovnost křestních jmen (u příjmení je výslovnost součástí jednotlivých hesel) a také výběr z literatury.

Přípravu knihy podpořily některé ambasády Latinskoamerických zemí, akreditovaných v ČR.

Napsat recenzi

Slovník spisovatelů Latinské Ameriky: Eduard Hodoušek a kolektiv

Slovník spisovatelů Latinské Ameriky: Eduard Hodoušek a kolektiv

Napsat recenzi

Podobné knihy