Moravská dominia Liechtensteinů a Dietrichsteinů: Pavel Juřík

Sleva! Moravská dominia Liechtensteinů a Dietrichsteinů: Pavel Juřík

978-80-7277-403-6

Nové

Titul již není na skladě.

743 Kč

-25%

990 Kč

V návaznosti na předchozí výpravnou knihu Jihočeské dominium autor nyní sleduje především oblast jižní a střední Moravy, kde se rozkládala (s přesahem do Rakouska) panství obou významných rodů, ale sleduje i jejich další paláce, zámky a majetkové držby v Praze, Vídni, na Moravě i v Čechách, Rakousku a Lichtenštejnsku (např. Lednice, Valtice, Šternberk, Velké Losiny, Kostelec nad Černými lesy, Mikulov, Libochovice, Vaduz ad.). Text přináší informace o významných osobnostech obou rodů, jejich podílu na politických, hospodářských, vojenských a kulturních dějinách zemí Koruny české a střední Evropy a medailony představující významné umělce a politiky.

Čtenáři tu získají nové informace zejména o rodu Liechtensteinů, opravuje tradované omyly a vysvětluje např. okolnosti vyvlastnění majetku rodu v Československu v roce 1945, jehož důsledkem je kuriózní situace, kdy Česká republika jako jediná země na světě neuznává Knížectví lichtenštejnské jako suverenní stát a mezi oběma zeměmi byly přerušeny diplomatické styky.

Text bohatě ilustruje přes 500 barevných fotografií interiérů a exteriérů popisovaných objektů, reprodukce portrétů, obrazů, map a archivních černobílých fotografií, získaných v tuzemských a zahraničních archivech a sbírkách. Z nich velká část u nás dosud nebyla publikována. Více než sto reprodukcí obrazů a dokumentů pochází ze sbírek rodu Liechtensteinů ve Vaduzu a Vídni.

Kniha vyšla pod záštitou Jeho Výsosti Hanse-Adama II., vládnoucího knížete z Liechtensteinu, který ji opatřil předmluvou. Součástí knihy je jmenný rejstřík a německé resumé.

 

Napsat recenzi

Moravská dominia Liechtensteinů a Dietrichsteinů: Pavel Juřík

Moravská dominia Liechtensteinů a Dietrichsteinů: Pavel Juřík

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: