České, moravské a slezské zvonice: Karel Kuča

Sleva! České, moravské a slezské zvonice: Karel Kuča

DOPRODEJ - DESKY A STRÁNKY MOHOU BÝT MÍRNĚ POŠKOZENÉ

80-7277-018-7

Nové

Skladem

219 Kč

-40%

365 Kč

Knížka představuje vůbec první ucelenou studii o vývoji málo známého druhu památek - zvonic.

Ty přitom doprovázejí řadu zvláště venkovských kostelů v českých zemích, a především v Čechách. Kučova práce je však ojedinělá i v celoevropském kontextu, i když - jak nás autor informuje - jsou zvonice běžné i v řadě dalších evropských zemí, třebaže ne v takové typologické bohatosti.

Text knihy sleduje především domácí region a přináší i podrobný rozbor konstrukčního řešení těchto staveb a jeho vztahu k dobové architektuře. Všímá si také územního rozšíření zvonic v českých zemích i závislosti užití jak jednotlivých typologických typů, tak i materiálu (kámen, dřevo, kombinace obou) na místě a době. Jednotlivé dílčí poznatky jsou pak zasazeny do široké vývojové syntézy.

Doplněk textu tvoří slovníček speciálních výrazů, který zahrnuje i definice jednotlivých typů.

Druhou a neméně podstatnou část knihy představuje úplný katalog všech 693 zjištěných zvonic (převážně v Čechách a jen několik desítek na Moravě). Mimoto jsou zmíněny i zvonice v dnes polském Kladsku a Slezsku.

Knížku doprovází mapy s vyznačením všech zvonic a celkem 628 vyobrazení: především fotografie (autorovy i starší foto včetně pohlednic), stará vyobrazení (rytiny, veduty), ale také konstrukční schémata, nákresy a podobně.

Napsat recenzi

České, moravské a slezské zvonice: Karel Kuča

České, moravské a slezské zvonice: Karel Kuča

DOPRODEJ - DESKY A STRÁNKY MOHOU BÝT MÍRNĚ POŠKOZENÉ

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: