Praha 1945–2003. Kapitoly z poválečné a současné architektury: Jindřich Noll, Jan E. Svoboda, Vladislav Skala

Sleva! Praha 1945–2003. Kapitoly z poválečné a současné architektury: Jindřich Noll, Jan E. Svoboda, Vladislav Skala

PŮVODNÍ CENA: 990 Kč

80-7277-304-6

Nové

Skladem

400 Kč

990 Kč

-590 Kč

Kniha zahrnuje poválečnou dvouletkovou etapu, epochu socialistického historismu, "bruselskou" epizodu s návratem k funkcionalistickým tradicím, normalizační i brutalistní a postmoderní tendence. Nejnovějším trendům po roce 1990 a jejich reprezentantům je věnována téměř polovina knihy.

Nedílnou součástí publikace je seznam objektů uspořádaný abecedně podle ulic, kde je možné nalézt požadovanou budovu a její data dle adresy. Text doprovází cca 200 černobílých fotografií V. Skaly, převážně fasád ze sledovaného období, podle možností je doplněn dobovými snímky a kopiemi plánů.

(V knize Praha 1945–2003. Kapitoly z poválečné a současné architektury, kterou napsali Jan E. Svoboda, Jindřich Noll, předmluvou opatřila Radomíra Sedláková a fotografiemi doprovodil Vladislav Skala a vyšla v prosinci 2006 v nakladatelství Libri, jsem nedopatřením neuvedl, že mi na práci nad jejím rukopisem poskytla finanční příspěvek Nadace české architektury, Betlémské nám. 5a, Praha 1. Za toto opomenutí se NČA upřímně omlouvám. Jan E. Svoboda)

Napsat recenzi

Historické radnice Čech, Moravy a Slezska, I. díl: Zdeněk Fišera, Karel Kibic - DEFEKT - POŠKOZENÉ DESKY

Historické radnice Čech, Moravy a Slezska, I. díl: Zdeněk Fišera, Karel Kibic - DEFEKT - POŠKOZENÉ DESKY

DEFEKT - POŠKOZENÉ DESKY

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: