Jihočeské dominium: Pavel Juřík

Sleva! Jihočeské dominium: Pavel Juřík

PŮVODNÍ CENA: 990 Kč 

978-80-7277-359-6

Nové

Skladem

590 Kč

990 Kč

-400 Kč

ohatě ilustrovaná celobarevná kniha prezentuje historii starých šlechtických rodů, s nimiž jsou jižní Čechy, jež patří k nejkrásnějším regionům České republiky, bytostně spjaty: Vítkovců a Rožmberků, Eggenbergů, hlubocké i orlické linie Schwarzenbergů a Buquoyů. Tyto rody se nejvíce zasloužily o zdejší bohatost památek.

Kniha obsahuje popis historie a prohlídkových tras zámků a hradů Český Krumlov, Hluboká, Nové Hrady, Orlík, Rožmberk a Třeboň. Popsány jsou i další čtyři desítky hradů, zámků a paláců, které výše uvedené rody vlastnily nebo vlastní v ČR, Rakousku a Německu, ale i nejrůznější přírodní a technické zajímavosti kraje či biografie významných osobností, jež zde působily.

Text doplňuje jmenný rejstřík.

Dne 26. listopadu 2008 se konal díky laskavému pozvání senátora a starosty Hluboké nad Vltavou pana Tomáše Jirsy improvizovaný křest. Křest proběhl ve Frýdlantském salonku Valdštejnského paláce za laskavé účasti pana předsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, Jejich Excelencí ministra zahraničí ČR pana Karla Schwarzenberga a ministra kultury pana Václava Jehličky (ti všichni i laskavě promluvili), bývalého hejtmana Jihočeského kraje Jana Zahradníka, řady pracovníků památkové péče (včetně ředitele jihočeského NPÚ) a dalších hostí.

PhDr. František Honzák

Napsat recenzi

Ilustrovaná encyklopedie moravských hradů, hrádků a tvrzí: Miroslav Plaček

Ilustrovaná encyklopedie moravských hradů, hrádků a tvrzí: Miroslav Plaček

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: