Praha 1891-1918. Kapitoly o architektuře velkoměsta: Jan E. Svoboda, Zdeněk Lukeš, Ester Havlová

Sleva! Praha 1891-1918. Kapitoly o architektuře velkoměsta: Jan E. Svoboda, Zdeněk Lukeš, Ester Havlová

80-85983-20-6

Nové

Skladem

630 Kč

-30%

900 Kč

První z řady exkluzivních publikací věnovaných unikátnímu architektonickému bohatství našeho hlavního města je zasvěcena doznívání historických slohů, secesi a kubismu.

Kniha, v níž je na 220 vynikajících černobílých snímků umělecké fotografky Ester Havlové (fasády, detaily, interiéry), však není klasickou obrazovou publikací. Plnohodnotnou částí je totiž i text znalců architektury tohoto období Jana E. Svobody a Zdeňka Lukeše, v němž na základě dlouholetého archivního výzkumu i stavebně uměleckého rozboru představují jednotlivé stavby, jejich tvůrce i autory výzdoby.

Dalším kladem knížky je, že se autoři ani zdaleka nezaměřili jen na několik "proslulých" objektů (Obecní dům, Dům u Černé Matky Boží, Chocholova vila apod.), ale mapují čtvrť po čtvrti komplexní architektonické bohatství, které nemá ve světovém měřítku obdoby.

Text doprovázejí názorné plánky, ale také původní návrhy a další dokumentární materiál. Knihu uzavírá výběr literatury a podrobný rejstřík. Kniha je určena nejen architektům, uměleckým historikům, památkářům a historikům, ale i všem milovníkům Prahy a je vhodná jako skutečně reprezentativní dárek.

Publikace vyšla s podporou Magistrátu hlavního města Prahy.

Napsat recenzi

Historické radnice Čech, Moravy a Slezska, I. díl: Zdeněk Fišera, Karel Kibic - DEFEKT - POŠKOZENÉ DESKY

Historické radnice Čech, Moravy a Slezska, I. díl: Zdeněk Fišera, Karel Kibic - DEFEKT - POŠKOZENÉ DESKY

DEFEKT - POŠKOZENÉ DESKY

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: