Elektrotechnika v českých zemích a v Československu do pol. 20. st.: Marcela C. Efmertová

Sleva! Elektrotechnika v českých zemích a v Československu do pol. 20. st.: Marcela C. Efmertová

80-85983-99-0

Nové

Titul již není na skladě.

120 Kč

-20%

150 Kč

Publikace, vůbec první svého druhu v naší odborné literatuře, seznamuje nejen odborníky, ale i širší zainteresovanou veřejnost s vývojem jak teoretické elektrotechniky, tak jejích aplikací v řadě praktických elektrotechnických oborů v českých zemích od jejích počátků v rámci habsburské monarchie a poté v samostatném Československu až do poloviny 20. století.

Práce vychází z delší badatelské činnosti autorky v oblasti historie elektrotechniky a je patrně jedním z prvních zpracování tohoto tématu v české historiografii. Knížka představuje významné osobnosti různých odvětví české elektrotechniky počínaje Prokopem Divišem a Františkem Křižíkem, profesory na technice i univerzitě, ale i podnikatele, jako byl Emil Kolben, či světově uznávané odborníky, které zastupuje průkopník kybernetiky Antonín Svoboda.

Text si všímá teoretického bádání, zavádění novinek do praxe a dopadu elektrotechnických oborů jak na rozvoj průmyslu, tak i na celou českou společnost. Tento aspekt je doložen především na činnosti elektrotechnických odborníků v oblasti školství, teoretického i aplikovaného výzkumu, na vzniku a rozvoji odborných spolků i mezinárodní spolupráce.

Přehledně členěné stati jsou doprovázeny podrobným poznámkovým aparátem a tabulkami. Publikace v sobě zahrnuje i jistý velice aktuální akcent, neboť se zabývá též vývojem a charakteristikou elektrotechnických firem a problematikou trhu v elektrotechnických oborech, který se nyní v České republice dotváří. Knížka se proto vhodně může uplatnit jak v různých typech školských zařízení (především průmyslovkách, vysokých školách technického a historického zaměření), tak v jednotlivých elektrotechnických firmách či jiných podnikatelských subjektech, jež mohou práci využít k vlastní propagaci, neboť v ní naleznou informace o základech tradice svého současného podnikání. 

Napsat recenzi

Elektrotechnika v českých zemích a v Československu do pol. 20. st.: Marcela C. Efmertová

Elektrotechnika v českých zemích a v Československu do pol. 20. st.: Marcela C. Efmertová

Napsat recenzi

Podobné knihy