PŘEKLADOVÝ BALÍČEK I. (Exodus. Jak migrace mění náš svět + Je planeta Země už plná?)

Sleva! PŘEKLADOVÝ BALÍČEK I. (Exodus. Jak migrace mění náš svět + Je planeta Země už plná?)

PODZIMNÍ AKCE / 

PŮVODNÍ CENA 710 Kč

Nové

430 Kč

710 Kč

-280 Kč

Exodus. Jak migrace mění náš svět: Paul Collier

Migrace je jednou z nejnaléhavějších a nejkontroverznějších otázek naší doby – vehementně diskutovaná, prodchnutá ideologií, hluboce rozdělující.

Komu by mělo být dovoleno migrovat a komu ne? Jaké jsou argumenty pro a proti omezování počtu imigrantů?

Paul Collier, renomovaný ekonom a autor bestseleru Miliarda nejchudších, v této knize jasně a výstižně vykládá, jaké dopady má migrace na společnost a k čemu by vedla neomezená migrace.

Na základě vlastního výzkumu i výsledků výzkumů dalších odborníků autor vysvětluje problém migrace ze tří perspektiv – z perspektivy migrantů samotných, dále těch, kteří zůstávají ve své vlasti, a nakonec z perspektivy obyvatel zemí, které migranty přijímají.

Imigrace je jednoduchou ekonomickou rovnicí, ale její dopady jsou složité. Exodus potvrzuje, jak zásadní bude migrační politika ve světě, a zároveň navrhuje řešení, která by pomohla zrychlující se migraci zvládnout.

Kniha nabízí provokativní a velmi výstižnou analýzu problému, který se dotýká nás všech.

 

Z RECENZÍ:

„Paul Collier je jedním z nejhloubavějších ekonomů, jeho knihy důsledně osvětlují a provokují. Exodus není výjimkou.“

The Economist

 

„Paul Collier nabízí vyčerpávající, pronikavou a dobře napsanou bilanci všech pro a proti migraci, a to pro přijímající společnosti, společnosti, které své obyvatele ztrácí, i pro migranty samotné. Exodus je kniha, kterou si musí přečíst každý, kdo je na kterékoliv straně této kontroverzní otázky.

Robert Putnam, Harvard University

 

„Paul Collier to udělal znovu. Exodus je jeho nejnovější snahou vystavit společenská tabu přímým otázkám, které se většina jiných vědců zdráhá položit...

Robert B. Zoellick, bývalý prezident Světové banky

Je planeta Země už plná?: Ian Goldin

Počet obyvatel zatěžuje naši planetu a ta je jen stěží schopna nás uživit...“

Z takového výroku se zdá, že globální kolaps už je na spadnutí, ale počet obyvatel, o kterém se zde mluví, byl asi 190 milionů lidí na celé Zemi a myslitel, jenž šířil tuto poplašnou zprávu, byl Tertullianus, obyvatel Kartága píšící ve 2. století našeho letopočtu.

 

Za posledních 40 let se světová populace zdvojnásobila až na současných 7 miliard lidí, ale tempo jejího růstu se zpomaluje a počet obyvatel ani není jedinou rozhodující proměnnou, uvažujeme-li o tom, zda je planeta Země už plná. Žijeme v „globální vesnici“ a jsme v nebezpečí, protože nám chybí vesnická rada starších, která by nás vedla. Změny klimatu, zásoby vody a potravin, využívání neobnovitelných zdrojů a v poslední době především migrace – to všechno jsou problémy, kterým lidé čelí.

 

Jaké jsou etické důsledky růstu světové populace?

Je stávající úroveň spotřeby bohatých lidí trvale udržitelná? Je možné, aby taková úroveň byla rozšířena na všechny obyvatele planety?

Jaký je současný stav planety Země a jejího ekosystému a jak se asi změní s růstem populace a příjmů?

Co mohou lidé, firmy a vlády dělat, aby zastavili negativní dopady populačního růstu a naopak využili ty pozitivní?

 

Na tyto otázky v knize o současnosti i budoucnosti planety odpovídají akademici z oborů ekonomie, demografie, filozofie, geografie, biologie, fyziky i medicíny z Oxford Martin School při Oxfordské univerzitě.

Napsat recenzi

PŘEKLADOVÝ BALÍČEK I. (Exodus. Jak migrace mění náš svět + Je planeta Země už plná?)

PŘEKLADOVÝ BALÍČEK I. (Exodus. Jak migrace mění náš svět + Je planeta Země už plná?)

PODZIMNÍ AKCE / 

PŮVODNÍ CENA 710 Kč

Napsat recenzi

Podobné knihy