Encyklopedie faleristiky: Zbyněk M. Duda

Zobrazit větší

TITUL PŘIPRAVUJEME /

(VYJDE VE 4. ČTVRTLETÍ 2022)

978-80-7277-585-9

Nové

První část publikace přináší podrobnou úvodní stať, ale především obsahuje ojedinělý výčet bezmála tisícovky zlatníků, stříbrníků, klenotníků, ozdobníků, emailérů, dílen, manufaktur a poté i průmyslových podniků, ražeben a mincoven, které jsou spojeny s tvorbou a uměleckořemeslnou výrobou řádů, medailí, vyznamenání, plaket a odznaků, a to nejen v tradičním prostoru střední Evropy, ale prakticky celého světa.

Druhá část knihy je s první nedílně propojena podrobným vypracováním slovníku odborných pojmů a výrazů, který rovněž v několika stech heslech vůbec poprvé v české odborné literatuře v této celistvosti mapuje tuto nevšední vědní disciplínu.

Text i výběr vzácných obrazových dokumentů od historika a teoretika umění, výtvarníka a faleristy Zbyňka M. Dudy (1951) vznikal desetiletí, je bohatě ilustrován jak jednotlivými řádovými odznaky, tak především jejich mistry-výrobci (firemními logy, mistrovskými značkami, puncy i četnými adresami rodinných podniků a dílen).

K celkovému ilustrativnímu doprovodu přináleží soubor unikátních kabinetních a pohlednicových fotografií, představujících evropskou panovnickou, aristokratickou, vojenskou, církevní, diplomatickou, vědeckou a uměleckou elitu, dekorovanou nejvyššími řádovými odznaky a vyznamenáními.

Napsat recenzi

Encyklopedie faleristiky: Zbyněk M. Duda

Encyklopedie faleristiky: Zbyněk M. Duda

TITUL PŘIPRAVUJEME /

(VYJDE VE 4. ČTVRTLETÍ 2022)

Napsat recenzi

Podobné knihy