Český film Herci a herečky I., II., III., - KOMPLET: Miloš Fikejz

Původní cena 2140 Kč

Nové

Titul již není na skladě.

950 Kč

2 140 Kč

-1 190 Kč

Český film: Herci a herečky / I. díl: A–K: Miloš Fikejz

Esejisticky psaná biografická encyklopedie, která postihuje nejen filmové role, ale zmiňuje také významné televizní inscenace či seriály, účinkování v rozhlase a u větších medailonků mapuje i divadelní dráhu protagonistů.

Význam encyklopedie tkví především v tom, že zahrnuje jak všechny filmové hvězdy a významné „figurkáře“, tak i stovky a stovky dalších herců a hereček působících od dob němého filmu po současnost. Jen 1. svazek obsahuje na 1 200 biogramů a 350 portrétních foto.

Český film: Herci a herečky / II. díl: L–Ř: Miloš Fikejz

Druhý svazek obsahuje na 700 biografických portrétů.

Najdeme tu nejen přední herečky a herce v českém (československém) filmu, a to včetně zahraničních, zejména slovenských (Marián Labuda, Ivan a Ján Mistríkovi, Zuzana Norisová a mnozí další), ale i stovky těch, kteří hráli vesměs vedlejší role, a nechybí ani tzv. figurkáři, z nichž mnozí přitom mají ve filmografii stovku (ale i 300!) filmů.

Text zahrnuje nejen filmografii, ale i základní životní data včetně divadelních rolí a je doprovázen množstvím portrétů.

Český film: Herci a herečky / III. díl: S–Ž: Miloš Fikejz

Dokončení projektu o hereckých postavách českého filmu.

Předností knihy je, že nezachycuje jen hvězdy stříbrného plátna a proslulé figurkáře, ale prakticky všechny herecké osobnosti od dob němého filmu po současnost a v základech mapuje i jejich divadelní dráhu a televizní role ve filmech, inscenacích, pohádkách i seriálech.

Napsat recenzi

Český film Herci a herečky I., II., III., - KOMPLET: Miloš Fikejz

Český film Herci a herečky I., II., III., - KOMPLET: Miloš Fikejz

Původní cena 2140 Kč

Napsat recenzi

Podobné knihy