Dokonale utajená Korea: Jiří Janoš

Sleva! Dokonale utajená Korea: Jiří Janoš

80-85983-26-5

Nové

Titul již není na skladě.

97 Kč

-25%

130 Kč

Kniha je věnována vůbec první české monografii o zemi Jitřní svěžesti, jak je poeticky nazývána Korea.

Autor, přední český japanista a koreanista, který se zároveň věnuje publicistice a cestování, přibližuje poutavou formou dějiny a kulturu této u nás stále ještě málo známé zemi. Neskrývá přitom, že sám cestoval pouze po Korejské republice (dříve u nás nazývané Jižní Koreou), zatímco jeden z nejhorších totalitních režimů světa v KLDR popisuje pouze prostřednictvím svědectví Severokorejců, kteří uprchli na Jih. Je to jednak část výpovědi severokorejské teroristky, která se podílela na výbuchu jihokorejského letadla před olympijskými hrami v Soulu, jednak cituje výpověď severokorejského diplomata, který rovněž našel azyl na jihu rozděleného poloostrova.

Janoš čtenáře seznamuje nejen se starobylou a pohnutou historií Korejského poloostrova (v lecčems připomínající náš úděl mezi dvěma mocnými sousedy), ale líčí i všední život, jídelníček, náboženství (v Koreji je křesťanů stejně jako buddhistů), a to s různými odlišnými zvyky a postoji.

Neméně zajímavé jsou i jeho postřehy při provázení Korejců v naší zemi. V neposlední řadě dává případným cestovatelům do této země mnoho neocenitelných rad (od výběru hotelů, přes způsob cestování až po chování v tomto pro nás exotickém prostředí).

Součástí textu je i chronologická tabulka a barevná fotografická příloha.

Napsat recenzi

Dokonale utajená Korea: Jiří Janoš

Dokonale utajená Korea: Jiří Janoš

Napsat recenzi

Podobné knihy