Nový pořádek na starém kontinentě. Příběh neoliberální Evropy: Philipp Ther

Sleva! Nový pořádek na starém kontinentě. Příběh neoliberální Evropy: Philipp Ther

978-80-7277-541-5

Nové

skladem

293 Kč

-25%

390 Kč

Pád Berlínské zdi v roce 1989 dal vzniknout experimentu obrovských rozměrů. Tento experiment ovlivnil celou Evropu: národy, které do té doby tvořily východní blok, byly přetvořeny, aby vyhovovaly západnímu neoliberálnímu systému a podřídily se tak režimu liberalizace, deregulace a privatizace.

Philipp Ther byl svědkem těchto historických proměn, ať už v ulicích Prahy během sametové revoluce, nebo v Polsku a na Ukrajině, kde žil několik let. V této knize autor přináší zprávu o Novém pořádku na starém kontinentě - a poprvé tak i komplexní analýzu tohoto pořádku z celoevropského hlediska.

Titul získal ocenění na knižním trhu v Lipsku v roce 2015 (Philipp Ther wins the Prize of the Leipzig Book Fair 2015). 

O autorovi:

Profesor Philipp Ther (nar. 1967) přednáší moderní evropské a východoevropské dějiny na univerzitě ve Vídni. Mezi jeho výzkumné zájmy patří srovnávací sociální a kulturní dějiny 19. a 20. století v Německu a ve střední Evropě, a to zejména nacionalismus, historii migrace a osidlování, a dále historie hudebního divadla. V nakladatelství Dokořán vyšel překlad jeho knihy Národní divadlo v kontextu evropských operních dějin.

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: