Exodus. Jak migrace mění náš svět: Paul Collier

Sleva! Exodus. Jak migrace mění náš svět: Paul Collier

978-80-7277-557-6

Nové

skladem

240 Kč

-25%

320 Kč

Migrace je jednou z nejnaléhavějších a nejkontroverznějších otázek naší doby – vehementně diskutovaná, prodchnutá ideologií, hluboce rozdělující.

Komu by mělo být dovoleno migrovat a komu ne? Jaké jsou argumenty pro a proti omezování počtu imigrantů?

Paul Collier, renomovaný ekonom a autor bestseleru Miliarda nejchudších, v této knize jasně a výstižně vykládá, jaké dopady má migrace na společnost a k čemu by vedla neomezená migrace.

Na základě vlastního výzkumu i výsledků výzkumů dalších odborníků autor vysvětluje problém migrace ze tří perspektiv – z perspektivy migrantů samotných, dále těch, kteří zůstávají ve své vlasti, a nakonec z perspektivy obyvatel zemí, které migranty přijímají.

Imigrace je jednoduchou ekonomickou rovnicí, ale její dopady jsou složité. Exodus potvrzuje, jak zásadní bude migrační politika ve světě, a zároveň navrhuje řešení, která by pomohla zrychlující se migraci zvládnout.

Kniha nabízí provokativní a velmi výstižnou analýzu problému, který se dotýká nás všech.

 

Z RECENZÍ:

„Paul Collier je jedním z nejhloubavějších ekonomů, jeho knihy důsledně osvětlují a provokují. Exodus není výjimkou.“

The Economist

 

„Paul Collier nabízí vyčerpávající, pronikavou a dobře napsanou bilanci všech pro a proti migraci, a to pro přijímající společnosti, společnosti, které své obyvatele ztrácí, i pro migranty samotné. Exodus je kniha, kterou si musí přečíst každý, kdo je na kterékoliv straně této kontroverzní otázky.

Robert Putnam, Harvard University

 

„Paul Collier to udělal znovu. Exodus je jeho nejnovější snahou vystavit společenská tabu přímým otázkám, které se většina jiných vědců zdráhá položit...

Robert B. Zoellick, bývalý prezident Světové banky

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: