Je planeta Země už plná?: Ian Goldin

Sleva! Je planeta Země už plná?: Ian Goldin

978-80-7277-546-0

Nové

skladem

273 Kč

-30%

390 Kč

Počet obyvatel zatěžuje naši planetu a ta je jen stěží schopna nás uživit...“

Z takového výroku se zdá, že globální kolaps už je na spadnutí, ale počet obyvatel, o kterém se zde mluví, byl asi 190 milionů lidí na celé Zemi a myslitel, jenž šířil tuto poplašnou zprávu, byl Tertullianus, obyvatel Kartága píšící ve 2. století našeho letopočtu.

 

Za posledních 40 let se světová populace zdvojnásobila až na současných 7 miliard lidí, ale tempo jejího růstu se zpomaluje a počet obyvatel ani není jedinou rozhodující proměnnou, uvažujeme-li o tom, zda je planeta Země už plná. Žijeme v „globální vesnici“ a jsme v nebezpečí, protože nám chybí vesnická rada starších, která by nás vedla. Změny klimatu, zásoby vody a potravin, využívání neobnovitelných zdrojů a v poslední době především migrace – to všechno jsou problémy, kterým lidé čelí.

 

Jaké jsou etické důsledky růstu světové populace?

Je stávající úroveň spotřeby bohatých lidí trvale udržitelná? Je možné, aby taková úroveň byla rozšířena na všechny obyvatele planety?

Jaký je současný stav planety Země a jejího ekosystému a jak se asi změní s růstem populace a příjmů?

Co mohou lidé, firmy a vlády dělat, aby zastavili negativní dopady populačního růstu a naopak využili ty pozitivní?

 

Na tyto otázky v knize o současnosti i budoucnosti planety odpovídají akademici z oborů ekonomie, demografie, filozofie, geografie, biologie, fyziky i medicíny z Oxford Martin School při Oxfordské univerzitě.

 

Napsat recenzi

Je planeta Země už plná?: Ian Goldin

Je planeta Země už plná?: Ian Goldin

Napsat recenzi

Podobné knihy

Zákazníci, kteří si koupili tuto knihu, zakoupili také: